Sign in
Join Free
Post Buy Requirement
Trade4asia
Cassette, Concealed & VRF Systems
Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System
Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System
Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System
Cassette, Concealed & VRF Systems
| Parameter | Details |
|---|---|
| Model | Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F |
| Type | Fresh Air Intake VRF System |
| Airflow Capacity | 2,000 m³/h |
| Energy Efficiency | Advanced variable refrigerant flow system for optimized energy usage |
| Cooling Capacity | 20.0 kW |
| Heating Capacity | 22.4 kW |
| Refrigerant | R-410A (Eco-friendly refrigerant) |
| Filtration System | Integrated air filtration for clean and fresh air |
| Noise Level | Low operational noise for enhanced comfort |
| Control System | Centralized and individual control options |
| Power Supply | 380-415V, 50Hz, Three Phase |
| Dimensions | 1,650 x 850 x 320 mm |
| Weight | 55 kg |
| Installation | Ideal for commercial, industrial, and large-scale residential projects |
| Warranty | 1 Year on System, 5 Years on Compressor |
Aman Aircon ✔ Verified
Uttar Pradesh , Faridabad
GST1 Years Ragular
Ask Price
| Price: | As per client |
|---|---|
| Unit: | 0 |
| Type: | Products |
Suggested Similar Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System
Send Inquiry for Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System
Inquiry Now
Suggested Similar Category
Mitsubishi PEFY P200VMHS-E-F Fresh Air Intake VRF System is available in the following areas.
Categories
Construction and Decoration |
Furnitures
|
Lights and
Lighting |
Industrial And Machinery |
Dressing And Beauty Care Products |
Electronic Component |
Wash
Basins |
Chemicals Dyes and Allied Products |
Telecom Products Manufacturers and Suppliers |
Food
and Beverages |
Security And Inspection Devices |
Hospital and Diagnosis Instrument |
Packaging Machines and Material |
Entertainment Electronics and Home Appliance |
Advertising Promotion Copywriting and Publishing
Services |
Medical Consultation and Practitioners Services
|
Real Estate and Properties |
Event Organizers and Management and Event
Planners |
Jewellery, Precious Stones, Gems And Astrology |
Computer and IT Solutions |
Automobile Rental and Leasing |
Education And Training |
Musical Equipment And Accessories |
Apparel, Clothing and Garments |
Bags Handbags Luggage Bags Belts Wallets and
Accessories |
RD Testing
Labs |
Steel & Stainless Steel Products |
Weighing Scales And Measuring Tapes |
Banner Sign And Nameplates |
Industrial And Workplace Uniforms |
Disposable Tableware and Serveware and packaging
items |
Adventure and Safari Zone |
Eyewear, Sunglasses and Accessories |
IT, Networking And Automation Solution |
Travel, Tourism and Hotels
