Sign in
Join Free
Post Buy Requirement
Mitsubishi MSY-RJS15VF Split Air Conditioner
Mitsubishi MSY-RJS15VF Split Air Conditioner
Split & Window Air Conditioners
| Parameter | Details |
|---|---|
| Model | Mitsubishi MSY-RJS15VF |
| Type | Split Air Conditioner |
| Cooling Capacity | 1.5 kW (Approximately 5,100 to 5,200 BTUs) |
| Energy Efficiency | Inverter technology, high energy efficiency |
| Refrigerant | R-32 (Eco-friendly refrigerant) |
| Indoor Unit Dimensions | 790 x 290 x 232 mm |
| Outdoor Unit Dimensions | 800 x 540 x 285 mm |
| Cooling Area | Ideal for medium-sized rooms |
| Noise Level | Low noise operation |
| Inverter Technology | Yes |
| ISEER | High energy efficiency (specific value may vary) |
Aman Aircon ✔ Verified
Uttar Pradesh , Faridabad
GST1 Years Ragular
Ask Price
| Price: | As per client |
|---|---|
| Unit: | 0 |
| Type: | Products |
Suggested Similar Mitsubishi MSY-RJS15VF Split Air Conditioner
Send Inquiry for Mitsubishi MSY-RJS15VF Split Air Conditioner
Inquiry Now
Suggested Similar Category
Mitsubishi MSY-RJS15VF Split Air Conditioner is available in the following areas.
Categories
Construction and Decoration |
Furnitures
|
Lights and
Lighting |
Industrial And Machinery |
Dressing And Beauty Care Products |
Electronic Component |
Wash
Basins |
Chemicals Dyes and Allied Products |
Telecom Products Manufacturers and Suppliers |
Food
and Beverages |
Security And Inspection Devices |
Hospital and Diagnosis Instrument |
Packaging Machines and Material |
Entertainment Electronics and Home Appliance |
Advertising Promotion Copywriting and Publishing
Services |
Medical Consultation and Practitioners Services
|
Real Estate and Properties |
Event Organizers and Management and Event
Planners |
Jewellery, Precious Stones, Gems And Astrology |
Computer and IT Solutions |
Automobile Rental and Leasing |
Education And Training |
Musical Equipment And Accessories |
Apparel, Clothing and Garments |
Bags Handbags Luggage Bags Belts Wallets and
Accessories |
RD Testing
Labs |
Steel & Stainless Steel Products |
Weighing Scales And Measuring Tapes |
Banner Sign And Nameplates |
Industrial And Workplace Uniforms |
Disposable Tableware and Serveware and packaging
items |
Adventure and Safari Zone |
Eyewear, Sunglasses and Accessories |
IT, Networking And Automation Solution |
Travel, Tourism and Hotels
