Sign in
Join Free
Post Buy Requirement
Fire Alarm Speaker
Fire Alarm Speaker
Fire Extinguishers & Fighting Equipment
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Electric |
| Alarm Range (Meter) | 200-250m |
| Body Material | Mild steel |
| High Frequency (Hertz) | 50/60Hz |
| Voltage (Volt) | 210V |
| Mounted | Wall |
| Temperature (deg. Celsius) | 0 to 45 Degree C |
| Color | Red |
✔ Verified
Uttar Pradesh, Gautam Budh Nagar,Noida
GST5 Years Ragular
Ask Price
| Price: | as per clients |
|---|---|
| Unit: | Units |
| Type: | Products |
Suggested Similar Fire Alarm Speaker
Send Inquiry for Fire Alarm Speaker
Inquiry Now
Suggested Similar Category
Fire Alarm Speaker is available in the following areas.
Categories
Construction and Decoration |
Furnitures
|
Lights and
Lighting |
Industrial And Machinery |
Dressing And Beauty Care Products |
Electronic Component |
Wash
Basins |
Chemicals Dyes and Allied Products |
Telecom Products Manufacturers and Suppliers |
Food
and Beverages |
Security And Inspection Devices |
Hospital and Diagnosis Instrument |
Packaging Machines and Material |
Entertainment Electronics and Home Appliance |
Advertising Promotion Copywriting and Publishing
Services |
Medical Consultation and Practitioners Services
|
Real Estate and Properties |
Event Organizers and Management and Event
Planners |
Jewellery, Precious Stones, Gems And Astrology |
Computer and IT Solutions |
Automobile Rental and Leasing |
Education And Training |
Musical Equipment And Accessories |
Apparel, Clothing and Garments |
Bags Handbags Luggage Bags Belts Wallets and
Accessories |
RD Testing
Labs |
Steel & Stainless Steel Products |
Weighing Scales And Measuring Tapes |
Banner Sign And Nameplates |
Industrial And Workplace Uniforms |
Disposable Tableware and Serveware and packaging
items |
Adventure and Safari Zone |
Eyewear, Sunglasses and Accessories |
IT, Networking And Automation Solution |
Travel, Tourism and Hotels
