Sign in
Join Free
Post Buy Requirement
Complete Fire Hose Reel
Complete Fire Hose Reel
Fire Extinguishers & Fighting Equipment
| Diameter | 20mm |
| Diameter | 19 mm |
| Hose Color | Red |
| Pressure | >1.6 Mpa |
| Material | Canvas Rubber |
| Shape | Round |
| Weight Kg | 15 kg |
✔ Verified
Uttar Pradesh, Gautam Budh Nagar,Noida
GST5 Years Ragular
Ask Price
| Price: | as per client |
|---|---|
| Unit: | Units |
| Type: | Products |
Suggested Similar Complete Fire Hose Reel
Send Inquiry for Complete Fire Hose Reel
Inquiry Now
Suggested Similar Category
Complete Fire Hose Reel is available in the following areas.
Categories
Construction and Decoration |
Furnitures
|
Lights and
Lighting |
Industrial And Machinery |
Dressing And Beauty Care Products |
Electronic Component |
Wash
Basins |
Chemicals Dyes and Allied Products |
Telecom Products Manufacturers and Suppliers |
Food
and Beverages |
Security And Inspection Devices |
Hospital and Diagnosis Instrument |
Packaging Machines and Material |
Entertainment Electronics and Home Appliance |
Advertising Promotion Copywriting and Publishing
Services |
Medical Consultation and Practitioners Services
|
Real Estate and Properties |
Event Organizers and Management and Event
Planners |
Jewellery, Precious Stones, Gems And Astrology |
Computer and IT Solutions |
Automobile Rental and Leasing |
Education And Training |
Musical Equipment And Accessories |
Apparel, Clothing and Garments |
Bags Handbags Luggage Bags Belts Wallets and
Accessories |
RD Testing
Labs |
Steel & Stainless Steel Products |
Weighing Scales And Measuring Tapes |
Banner Sign And Nameplates |
Industrial And Workplace Uniforms |
Disposable Tableware and Serveware and packaging
items |
Adventure and Safari Zone |
Eyewear, Sunglasses and Accessories |
IT, Networking And Automation Solution |
Travel, Tourism and Hotels
